Lavrov ve Slovinsku a v Srbsku kritizoval Západ

AP. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov kritizoval ve středu kritizoval západní politiku vůči Rusku. Lavrov pří návštěvě ve Slovinsku řekl, že členství v NATO neznamená neudržovat si vztahy se zeměmi, které nejsou členy aliance, například s Ruskem. Lavrov řekl, že je velmi škodlivé tlačit země, aby směřovaly buď na západ nebo na východ. Podle něj ale někteří partneři Ruska na Západě takto myslí a je to ta logika, kterou komunikují směrem k západnímu Balkánu.

Ze Slovinska směřoval Lavrov do Srbska ve snaze udržet si alianci a velmi vzácné vztahy se Srbskem na západním Balkáně. Panují tu obavy, že se Západ pokusí využít napětí se Srbskem a k destabilizování sousedních zemí jako je Bosna, Černá Hora a Makedonie.

Prezident Srbska Aleksandar Vučić řekl po jednání s Lavrovem, že jeho země má zájem o členství v EU. Ale dodal k tomu, že Srbsko nikdy nezavede sankce proto Rusku. Srbsko se chce stát členem zemí EU, ale přitom si uchovat dobré vztahy s Ruskem.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.