Venezuelská opozice hrozí bojkotem prezidentských voleb

AP. Venezuelská politická opozice hrozí bojkotem prezidentských voleb ve snaze postavit se socialistickému kandidátovi Nikolasovi Madurovi. Vláda má podle požadavků opozice zakázat hlavní kandidáty a přijmout další kroky.

Bojkot znamená, že proti Madurovi nebude ve volbách 22. dubna stát žádný vážný kandidát. Opozice o tomto postoji informovala po týdnech jednání, která měla určit to, zda postaví vlastního kandidáta. Zastánci tvrdé linie byli pro bojkot voleb, umírnění hledali způsob, jak kandidovat proti Madurovi.

V takovém kontextu opozice volila slova. V jejím vyjádření se nyní říká, že se nebude účastnit zmanipulovaných voleb, ale zároveň vyzvala vládu, aby změnila dosavadní směr svojí politiky, a to včetně voleb. Nicolas Maduro má sice nízkou podporu, ale podařilo se mu zajistit si novou kandidaturu. Nyní prohlásil, že volby se budou konat tak jako tak. S účastí opozice, nebo bez ní.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.