Protikorupční čistka pomohla státnímu rozpočtu, vysvělil saúdský korunní princ

Reuters. Saudskoarabský korunní princ Mohamad bin Salmán řekl v rozhovoru pro Washington Post, že korupční čistka byla nutná. Pomohla totiž naplnit státní rozpočet, kterému chyběly finance.

V listopadu došlo k velkolepému zátahu proti saudskoarabským milionářům. Většina z nich byla propuštěna, když  souhlasili s finančním vyrovnáním. Ve většině případů zůstaly přesné důvody jejich zatčení před veřejností skryty. Vláda nyní tvrdí, že se jí tam podařilo dostat 100 miliard dolarů do rozpočtu. Je to suma, která pomůže státnímu rozpočtu země, která je stále značně závislá na příjmech z prodeje ropy. Tlak cen ropy se tak promítl do státního rozpočtu.

Korunní princ v rozhovoru zdůraznil, že i přes vnitřní rozpory v královské rodině, má jeho reformní agenda celkovou podporu.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.