Trump apeluje na Kongres, aby podpořil přísnější kontroly u zbraní

Aktuálně: Donald Trump kritizuje Kongres za jeho strach z NRA a učinil zatím nejsilnější výzvu k omezení prodeje zbraní v USA.

Americký prezident obvinil zákonodárce, že se bojí NRA (National Rifle Association).

Donald Trump učinil svou zatím nejsilnější výzvu směrovanou k restrikci prodejů zbraní. Vyzval zákonodárce, aby konali vzhledem k floridské tragédii. Americký prezident apeloval na republikány i demokraty, i když řadu opatření dlouhodobě blokovala jeho vlastní strana a také mocná zbraňová lobby, NRA.

Trump uvedl, že není možné jen tak sedět, čekat a nic nedělat. Je potřeba problémy řešit.

Mladí lidé, kteří střelbu na Floridě přežili, žádají reformu. Trump obvinil zákonodárce, že se bojí NRA, která má na republikány velký vliv a silně protestovala proti reformám i proti jakémukoliv omezení ústavního práva na vlastnictví zbraně. Trump uvedl, že NRA má moc nad kongresmany, ale nikoliv nad ním. Trump ovšem také řekl, že stále zůstává „velkým fandou NRA.“ Jsou to prý velcí patrioti, milují svou zemi. Podle Trumpa to ale neznamená, že se musejí na všem shodnout.

Trump také poukázal na to, že minulé administrativy neudělaly v oblasti zákonů o zbraních žádné velké změny, snaží se sám prezentovat jako překlenovač mostů, tedy někdo, kdo bude schopen spojit dvě strany. Tento slib v jeho volební kampani zazníval často. Je prý na čase, aby vznikl zákon, který by mohli podporovat všichni. A je prý na čase, aby se on jako prezident do věci vložil.

Ilustrační obrázek: Autor –  US Department of Labor – L-17-07-17-G-041, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=61396546

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.