Ministr zahraničí Francie jednal v Íránu. Ne moc úspěšně

AP. Francouzský ministr zahraničí Jean-Yves La Drian sklidil kritiku za návštěvu Íránu. Podle očekávání byly cílem jeho pondělní návštěvy rozhovory o íránském raketovém programu. Namísto toho ale čelil velkému odporu svých íránských kolegů, kteří kritizovali Západ za to, že z Blízkého východu udělal „skladiště střelného prachu“.

La Drianova návštěva v Íránu tak ukazovala v plném světle problémy, kterým Francie čelí ve snaze udržet platnost jaderné dohody z roku 2015. La Drian se minulý týden sešel s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem a řekl, že Francii velmi znepokojuje osud jaderné dohody. V Íránu jednal s ministrem zahraničí Zarífem a prezidentem Ruháním. Nicméně nepotkal se s nikým z íránské Revoluční gardy, která má pod kontrolou raketový program.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.