NATO reaguje na stále asertivnější Rusko: Stoltenberg

Reuters. Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg řekl, že Západ odpovídá na stále asertivnější Rusko. Komentář reagoval na oznámení Vladimira Putina o tom, že Rusko bude mít novou nukleární zbraň. Stoltenberg také řekl, že doufá, že se podaří vyhnout se závodů ve zbrojení.

Podle Stoltenberga je NATO znepokojeno, protože „NATO nechce novou studenou válku. Nechceme nové závody ve zbrojení.“ Podle generálního tajemníka NATO byla Putinova čtvrteční řeč v souladu se vzorcem jednání Ruska, ve kterém vyvíjí nové zbraně a používá vojenskou sílu v sousední Ukrajině. Toto chování je důvodem, proč se NATO nyní adaptuje novým podmínkám a posiluje svoji kolektivní bezpečnost. NATO podle něj „zrcadlí to, co činí Rusko“. NATO reaguje na stále asertivnější Rusko, řekl dále během své návštěvy Iráku.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.