Cavusoglu v Berlíně: Turecko chce vydání Saleha Muslima

ARD Tagesschau. Turecký ministr zahraničí Cavusoglu chce v Berlíně hovořit o případu Saleha Muslima. Turecko chce, aby Německo kurdského politika zatklo.

Radost nad propuštěním německo-tureckého novináře Yücela netrvala dlouho, píše ARD Tagesschau. Vztahy mezi Německem a Tureckem už takhle nejsou snadné, a mohou se ukázat být ještě těžší, až se Gabriel sejde s tureckým Cavusoglem.

Turecký ministr zahraničí už oznámil, že chce hovořit o syrském kurdském politikovi Salehu Muslimovi. Turecko chce, aby Německo Muslima zatklo a vydalo, a to poté, co se právě tento politik podílel na demonstraci v Berlíně.

Saleh Muslim je bývalý předseda syrské PYD. Od listopadu 2016 je hledán v souvislosti s útokem v Ankaře. 24. února, připomíná Tagesschau, byl už krátce zatčen v Praze, když se účastnil konference o Sýrii. Ale český soud následně nařídil propuštění.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.