Trump mírní rétoriku u cel

Financial Times. Výjimky by mohly zahrnovat Kanadu, Mexiko a EU, informují Financial Times.

Trump řekl, že je ochoten zvážit výjimky pro nová cla pro „skutečné přátele.“ Ve svém ranním tweetu naznačil, že zmírnil svůj slib aplikovat cla na všechny země. Zasáhly republikáni v Kongresu, američtí byznysmeni a jeho poradci, kteří zdůraznili, že cla by zasáhla více spojence jako je Kanada, Mexiko a EU než Čínu, která je tím skutečným terčem.

Trump uvedl, že je potřeba chránit a rozvíjet americká odvětví oceli a hliníku, ale ve stejné době ukázat i větší flexibilitu a kooperaci směrem k těm, kteří jsou skuteční přátelé a zacházejí s námi spravedlivě v otázkách obchodu i vojenství.

Trumpův plán vyvolal reakci Maria Draghiho, guvernéra ECB, který řekl, že rostoucí protekcionismus je hrozba pro evropský růst a dodal, že unilaterální rozhodnutí jsou nebezpečná. Draghi také řekl, že když se uvalí cla vůči spojencům, pak si říkáte, kdo tedy jsou nepřátelé.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.