V SPD si dělí křesla. Gabriel je ze hry

ARD Tagesschau. V SPD je chaos, Gabriel je ze hry, na jeho místo ministra zahraničí zřejmě zasedne Heiko Maas. Kolují různá jména, zatím ale bez potvrzení.

CDU/CSU už své kandidáty na ministry oznámila, v SPD se to zatím nedaří. Sám Sigmar Gabriel už pochopil, že se loučí s velkou politikou a že už nebude ministrem zahraničí.

Potvrdil tím, že nové vedení strany kolem Nahlesové se klidně bývalého šéfa strany a současného ministra zahraničí vzdá, bez ohledu na jeho politický talent a jeho vysokou míru obliby u německé veřejnosti. Prý jde o to, že nemá talent na týmovou spolupráci.

Heiko Maas byl dříve v rezortu spravedlnosti a byl tehdy překvapivým kandidátem. Rychle si udělal jméno a vyprodukoval řadu zákonů: ženské kvóty, zákony proti terorismu. Ale udělal si také hodně nepřátel, viz například zákon proti nenávisti na Internetu. Rád se vyjadřuje k tématům, která vůbec nepříslušela jeho rezortu. Maas, uvádí Tagesschau, se staví ostře proti nenávisti vůči cizinců, takže prý tzv. extrémní pravice ho považuje za nenáviděnou figuru. Nadávky a výhrůžky jsou u něj na denním pořádku.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.