Trump už zase mění stanovisko: u zbraní

ARD Tageschau.  Americký prezident Trump couvá od svého návrhu na zpřísnění zákonu o držení zbraní. Učitelé by místo toho měli dostat trénink.

Tak přeci jen Trump nakonec nechce zpřísnit zákony o držení zbraní. V Kongresu podpořil návrh, v němž má existovat databáze zahrnující trestané lidi – ti by si už neměli moci pořídit zbraň. Prý se jedná o pragmatický postup.

Trump navrhoval po masakru na Floridě zpřísnění zákonů o držení zbraní, jenže pro mnoho Republikánů to zašlo moc daleko. Po masakru na Floridě, kdy bylo zabito 17 mladistvých, se konají proteste po celých USA. A mladí lidé plánují pochod na Washington.

Místo toho bude prvním opatření trénink pro učitele, budou se zřejmě více prověřovat ti, kteří si zbraně chtějí nakoupit. A samozřejmě, že zbraňová lobby uvítá to, že v doporučeních Bílého domu není zmínka o navýšení minimálního věku k nákupu zbraně.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.