Trump vyhrožuje zavedením cla na německá auta

Financial Times. Jeho návrhy překvapivě získávají podporu u některých demokratů, píší Financial Times

Trumpův plán zavedení cel na ocel a hliník otřásly americkým politickým establishmentem a dostalo se mu dokonce neočekávané podpory od některých demokratů, zatímco ho někteří republikáni kritizovali.

I silná kritička Trumpa, Elizabeth Warrenová uvedla, že cla jsou podle ní součástí reformulace americké obchodní politiky. A naopak někteří republikáni vyjádřili obavu, že cla budou kontraproduktivní, že jen podpoří odvetná opatření partnerů.

Na setkání v Pensylvánii se Trump opět pustil do EU a uvedl následující:

Všechny tyhle země říkají, my nechceme cla. Co uděláme? Hodně zboží přichází z EU. To zní dobře, ale oni nás zabíjejí v obchodě. Mají obchodní bariéry. Nemůžeme tam ani prodávat naše potraviny. Oni nás totálně omezují. Takže oni říkají, my chce odstranit ta cla. A já říkám, dobře. Zničte bariéry, zbavte se vašich cel a když to neuděláte, pak vám zdaníme Mercedes Benz. Zdaním BMW. Chcete, aby do země přicházely peníze?“

Představitelé EU usilují o výjimku ze cel a diskuse o tom mají pokračovat.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.