Další sankce. Přitvrdí Bílý dům vůči Moskvě?

Reuters. Americké ministerstvo financí zařadilo do protiruských sankcí dalších 19 ruských občanů. Důvodem bylo zasahování do amerických voleb a kybernetické útoky. Je to poprvé, kdy americká vláda učinila kroky ohledně kybernetických útoků, ze kterých Rusko viní americké tajné služby a které jsou vyšetřovány.

Po krátkém váhání Bílý dům rovněž podpořil spojence prohlášením, které se v kauze otravy ruského dvojitého agenta v Anglii, připojilo k těm, kdo viní Rusku z útoku. Moskva tato obvinění odmítá.

Někteří analytici vidí v těchto posledních krocích obrat Bílého domu k více tvrdé politice vůči Rusku, a to navzdory tomu, že Trump chtěl vztahy s Moskvou zlepšit.  Dají se očekávat další sankce i to, že tvrdost postoje Trumpa se bude odvíjet od toho, jak bude pokračovat vyšetřování ruského vměšování do prezidentských voleb. Dalším faktorem, ale může být Trumpova nevyzpytatelnost a proměnlivost názorů ze dne na den.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.