Desítky tisíc lidí podpořily Orbána

Reuters. Desítky tisíc lidí se zúčastnily v Budapešti předvolebního pochodu na podporu premiéra Viktora Orbána, informovala agentura Reuters.

Orbán se bude snažit v dubnu obhájit svůj post premiéra už potřetí. Dubnové volby označil v projevu k příznivcům za „velkou bitvu“ a tvrdil dále, že „Vnější síly a mezinárodní moci se nám chtějí všechno to (míněno imigraci) vnutit s pomocí jejich katů tady v Maďarsku a vidí nynější volby jako dobrou příležitost.“

Z posledních komunálních volbách vyšla Orbánova strana Fidesz překvapivě oslabená. Nyní ale vede ve výzkumech veřejného mínění, i když média odhalila zprávy o tom, že její vrcholní politici žijí luxusním životem.

Největším oponentem Orbána je bývalá krajně pravicová strana Jobbik, která se nyní posunula více do středu. Jobbik je nyní velmi kritický k Orbánovi a jeho politice. „Naše svoboda je ohrožena útlakem muže posedlého mocí…jako kdybychom krok za krokem ujížděli zpět do komunismu“, řekl lídr Jobbiku Gabor Vona na shromáždění asi 1500 lidí.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.