EU dá téměř 6 milionů eur na zdravé potraviny pro české žáky

Evropská komise. Na ovoce a zeleninu pro české žáky EU v příštím školním roce téměř 4 miliony eur, na mléko a mléčné výrobky pak 1,8 milionu eur.

V celé EU dostává tyto zdravé potraviny díky projektu Evropské unie přes 30 milionů žáků.

Během školního roku 2016–2017 se v celé EU do projektu Ovoce a zelenina do škol zapojilo více než 12,2 milionu dětí ze 79 000 škol. U projektu Mléko do škol to pak bylo přibližně 18 milionů dětí. Vyplývá to z nejnovějších hodnotících zpráv. To odpovídá více než 74 000 tunám ovoce a zeleniny a více než 285 000 tunám mléčných výrobků, které dostaly zejména děti ve věku 6 až 10 let.

Kromě distribuce těchto výrobků podporuje projekt u dětí zdravé stravovací návyky a obsahuje zvláštní vzdělávací programy o významu správné výživy a způsobu produkce potravin.

„Evropští zemědělci nám dodávají kvalitní, bezpečné a zdravé potraviny a díky projektu dodávek do škol se tyto zdravé produkty dostanou k našim nejmladším občanům,“ uvedl komisař pro zemědělství a rozvoj venkova Phil Hogan. „Děti se zároveň naučí, jak se potraviny produkují, a dozví se o významu chuti a výživy. Evropská komise je hrdá na to, že s tímto vzděláváním pomáhá. Na školní rok 2018–2019 je na projekt vyčleněno 250 milionů eur ze společné zemědělské politiky.“

Každý školní rok jde 150 milionů eur na ovoce a zeleninu a 100 milionů eur na mléko a mléčné výrobky. Příděly na školní rok 2018–19 pro všech 28 členských států zapojených do projektu jsou nyní odsouhlaseny a očekává se, že je Evropská komise do konce března formálně schválí.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.