V Německu rostou útoky na turecká zařízení

ARD Tagesschau.  Od začátku roku už 37 případů, informuje zpravodajská platforma ARD Tagesschau.

V minulém roce policie v Německu evidovala asi 13 útoků na turecká zařízení. Jenže od začátku tohoto roku už je to 37. Pozadím je zřejmě turecká ofenzíva v Afrínu.

Počet útoků na turecká zařízení v Německu prudce vzrostl a to v souvislosti s postupem turecké armády v kurdském regionu v Afrínu. Policie zaznamenala 37 útoků zřejmě prokurdských aktivistů na mešity, kulturní svazy nebo turecké restaurace.

V posledních dnech byly zaznamenány útoky na mešity a turecká zařízení například v Berlíně, Severním Porýní-Vestfálsku a dalších místech Německa. Německo je vzhledem k velkému počtu lidí, kteří mají vztah k Turecku, zrcadlem turecko-kurdských konfliktů. A to platí především vzhledem k současnému vývoji v Afrínu.

Již od 20. ledna postupuje v tomto regionu turecká armády proti kurdským milicím YPG. Turecko má YPG vzhledem ke spojení s PKK evidovanou jako teroristickou organizaci. Úřady v Německu očekávají další trestné činy jako reakci na tureckou ofenzívu proti Kurdům v severní Sýrii.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.