Putin v povolebním televizním projevu znovu slíbil reformy

Kremlin.ru.  Vladimir Putin se obrátil v televizním proslovu na občany Ruské federace s poděkováním za bezprecedentní voličskou podporu, kterou v nedělních prezidentských volbách obdržel.

V televizním projevu se Putin věnoval pouze domácí politice, přislíbil pracovat na promyšlených sociálních a ekonomických reformách.  „Chápu kolosální odpovědnost, kterou mám vůči občanům Ruska, vůči zemi. Všechno, o čem jsem v průběhu volební kampaně hovořil, musí být uděláno.“, řekl Putin a zdůraznil, že změny nemohou být provedeny ze dne za den, aby měly pozitivní a udržitelný dopad.

Putin hovořil o nových pracovních místech, lepší efektivnosti ruské ekonomiky, zvýšení reálných příjmů obyvatelstva, snížení chudoby, o rozvoji infrastruktury a o sociálních sféře, vzdělávání, zdravotnictví, ekologických otázkách i o problémech s bydlením.

„Obracím se na občany, kteří hlasovali pro jiné kandidáty. Respektuji vaši pozici, vaši volbu. Politické preference nás nesmí rozdělit. Všichni jsme vlastenci naší země a máme jeden společný úkol – osud Ruska, jeho rozkvět.“, sdělil v projevu, na jehož konci apeloval na jednotu, porozumění a společné směřování Ruska kupředu.

Projev se uskutečnil v souvislosti s oznámením konečných výsledků nedělních prezidentských voleb v Rusku. Vladimir Putin v nich získal přes 76 % hlasů. Volební účast byla kolem 67 % oprávněných voličů.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.