Čína je ochotná jednat s USA ohledně cel

Reuters. Čína v pondělí sdělila, že je ochotná k rozhovorům s USA, které by se týkaly jejich rozdílných názorů na obchod. Sdělilo to ministerstvo zahraničí Číny během pondělka, zatímco narůstají obavy z rozpoutání obchodní války mezi dvěma největšími ekonomikami světa.

Podle informací Wall Street Journalu, který cituje nejmenované zdroje, Spojené státy požádaly Čínu v dopise minulý týden, aby snížila cla na americká auta, nakupovala více amerických polovodičl a dala americkým firmám větší přístup k čínskému finančním sektoru. Dopis připravili ministr financí Steven Mnuchin a representant USA pro obchod Robert Lighthizer čínskému vicepremiérovi pro ekonomické otázky Liou Che. Wall Street Journal také informoval o tom, že Mnuchin je snad ochoten cestovat do Pekingu k vyjednávání.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.