Trump chce hranici s Mexikem chránit vojensky

AP. Donald Trump navrhuje, aby byla americko-mexická hranice zabezpečená vojensky do doby, než bude postavena hraniční zeď, kterou sliboval. Slova padla po jednání s představiteli pobaltských zemí a ministra obrany Jima Mattise. Podle vyjádření Bílého domu chce Trump na hranice nasadit Národní gardu.

Trump si také na tiskové konferenci stěžoval na to, že USA mají špatné imigrační zákony a vyzval Kongres, aby je společně změnili. Americký prezident nazval americké imigrační zákony jako „velmi nebezpečné“ a „hrozné“.

Při této příležitosti znovu varoval Mexiko. Jak řekl, že pokud nebude jižní soused souhlasit se změnami dohody NAFTA, Spojené státy z ní odejdou. Varoval také Mexiko, aby zastavilo karavanu migrantů z Hondurasu, která cestuje přes území Mexika do USA.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.