Únik dat se týkal až 87 milionů uživatelů, tvrdí Facebook Inc.

Reuters. Společnost Facebook Inc. potvrdila, že únik osobních dat, které byly nelegálně sdíleny s firmou Cambridge Analytica, se mohl dotknout až 87 milionů uživatelů hlavně z USA. Doposud se mluvilo o 50 milionech lidí.

Mark Zuckerberg řekl médiím, že skandál zatím neměl dopad na používání Facebooku uživateli nebo na reklamu. Připustil ale, že není dobré, když jsou lidé s jeho společností nespokojeni. Cena akcii vzrostla po jeho vystoupení před médii o 3 %. Zuckerberg dále sdělil, že na sebe bere odpovědnost za únik dat, ale je i nadále přesvědčen, že je tím pravým manažerem společnosti.

Příští úterý a středu bude Zuckerberg svědčit na slyšení před výborem Kongresu ohledně úniku dat.

Společnost Cambridge Analytica zpochybnila čísla, které Facebook sdělil. Podle jejího názoru se nejednalo o více než 30 milionů záznamů z výzkumu, ke kterému byl využít Facebook.

 

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.