Brazilská PT stojí za zatčeným Lulou. Je naším kandidátem na prezidenta!

Publikujeme reakci Ricarda Quirogy Vinhase  z brazilské Strany práce (PT) na zatčení bývalého prezidenta země Luize Inácie Luly da Silvy.

V minulem týdnu prošla Brazílie další etapou převratu, občanské a soudní diktatury. Bývalý prezident Lula, který byl bez jakýchkoli důkazů odsouzen, byl zatčen a podroben neúprosnému stíhání. Zatímco zkorumpovaní politici, kteří nyní vládnou zemi, zůstávají svobodní a ruší jedno právo za druhým, včetně sociálních.

Lula, který mnoha lidem v zemi pomohl dostat se z bídy, přišel krokem důrazným do svazu kovozpracovatelů ve městě São Bernardo do Campo, kde kdysi začal svou odborářskou a politickou kariéru. Na policii počkal obklopen tisícovkami militantů, odborářů, populárních osobností a dalších. Odmítl předvést show, kterou připravily soudci a média, a nechal se odvést.

Zatčení je nezákonné

Zatčení prezidenta Luly (byť bývalý prezident, pro mnoho lidí stále prezident) je nezákonné, brazilská konstituce byla porušena již v roce 2016, kdy byla pučem sesazena prezidentka Dilma. Strana PT zřetelně odsuzuje toto násilí a v podzimních prezidentských volbách bude podporovat kandidáta Lulu, který je podle volebních průzkumů tím, kdo vyhraje.

Naše strana bude mobilizovat obyvatelstvo až do osvobození prezidenta Luly. Pravicové strany prohrály v zemi již čtvery prezidentské volby, nyní, aby vyhrály, se neštítí  zatknout nejsilnějšího prezidentského kandidáta. Mají ale smůlu, Lula je popáté porazí!

Další  naše články k tématu:

Uvěznění Luly da Silva: moc vojáků, soudců, médií a soukromého kapitálu vítězí nad vůli většiny Brazilců

 Díky vládám Luly a Dilmy začaly jíst milióny Brazilců třikrát denně

Lula da Silva: Latinskoamerická elita nechce demokracii

Lula da Silva slibuje kandidovat na prezidenta Brazílie navzdory rozsudku

Bývalý prezident Brazílie má nastoupit trest do vězení. Dobrovolně se nevzdá, tvrdí zdroj

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.