Čína otevře svou ekonomiku pro zahraniční investory

Reuters. Čínský prezident Si Ťin-pching přislíbil otevření čínské ekonomiky a snížení dovozních cel na produkty jako jsou například automobily. Sdělil to v očekávaném projevu, který se snažil rozptýlit obavy z eskalujícího sporu o obchod s USA.

Většina slov čínského lídra byla opakováním starších slibů, které se ale podle kritiků realizují dlouho. Nicméně jeho slova pomohly k růstu na amerických burzách, dolaru a také asijských akcii. Si slíbil, že Čína otevře svůj trh pro zahraniční investory, což představovalo klíčovou kritiku Číny ze zahraničí.

Si Ťin-pching konkrétně řekl, že Čína zvýší omezení pro zahraniční vlastnění firem v automobilovém, lodním a letadlovém průmyslu, a to „co nejdříve“. Také slíbil, že prosadí už dříve slíbené kroky k otevření finančního sektoru.

Čínský prezident také kritizoval „mentalitu studené války“ a „izolacionismus“, aniž by přitom konkrétně zmínil Spojené státy.

 

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.