Saúdská Arábie podpoří případnou vojenskou akci v Sýrii

AP. Korunní princ Mohamed bin Salmán a francouzský prezident Emmanuel Macron vyjádřili při společném jednání obavy nad situací v Jemenu, Iránu a v Sýrii. Macron hovořil o to, že v nejbližších dnech dojde na „silnou a společnou odpověď“ Spojených států, Británie a Francie na podezření, že v Sýrii došlo k plynovému útoku, který podle informací syrských aktivistů zabil kolem 40 lidí.

Princ Mohamed řekl během tiskové konference, že Saúdská Arábie podpoří vojenskou akci spojenců v Sýrii. Také kritizoval íránský jaderný program, jak řekl, že pokud bude mít Teherán jaderné zbraně, „budeme v extrémně nebezpečné situaci“. Macron a saúdský následník trůnu také oznámili záměr uspořádat konferenci o humanitární pomoci Jemenu, kde pokračuje občanská válka. Saúdská Aráne zde vede zahraniční koalici, která podporuje prezidenta, který bych z postu odstraněn.

Lidskoprávní aktivisté obviňují Saúdskou Arábii z toho, že se v leteckých útocích zaměřuje na civilisty. Jemenští rebelové na Království zaútočili balistickým raketami, což Macron označil za nepřijatelné, i když, jak dále doplnil, „zastáváme respekt k mezinárodnímu právu, a zvláště k humanitárními právu v Jemenu.“

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.