Německý ministr: Evropa by měla zmírnit napětí s Ruskem

Reuters. Německý ministr pro Evropu Michael Roth volá po tom, aby Evropská unie zaujala jednotnou frontu vůči Rusku s cílem zmírnit napětí. Roth varoval, že „protiruské reflexi“ jsou stejně nebezpečné jako naivita ohledně ruského „nacionalistického“ směřování.

Roth to sdělil v článku pro německé noviny Die Welt v době, kdy se zdá, že nová vláda Angely Merkelové zaujímá vůči Rusku tvrdší postoj. Roth, který zřejmě reprezentuje více proruské křídlo v německé sociální demokracii, napsal, že sankce EU by měly zůstat v platnosti, ale jejich cílem by mělo být přivést Rusko k jednacímu stolu.

„Sankce nejsou cílem samy o sobě. Měly by podpořit to, aby se lidé vrátili k jednacímu stolu a pracovali na rozumných řešeních….protiruské reflexi jsou stejně nebezpečné jako naivní relativizace nacionalisticky zabarvené politiky ruského vedení.“, napsal

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.