V japonském imigračním detenčním centru drží protestní hladovku

Reuters.  Cizinci, kteří jsou zadržováni v japonském imigračním detenčním centru, zahájili protestní hladovku, informuje Reuters. Důvodem je smrt jednoho ze zadržovaných a podmínky, za kterých jsou zde lidé drženi.

Ind, kterému byl odmítnut odchod z centra, zemřel. Podle aktivistů ho k sebevraždě vedlo odmítnutí možnosti centrum opustit. Zadržení začali s hladovkou v neděli. Podle slov mluvčího centra se hladovka týká neurčitého počtu zadržených, kteří tak protestují proti smrti Inda, dlouhodobému zadržování a nemožnosti centrum dočasně opustit.

Od roku 2006 se jedná už o 14. případ úmrtí v imigračních detenčních centrech v Japonsku. Vede to k další kritice standardů zdravotní péče a monitorování zadržených, kteří jsou drženi v samotkách. V Japonsku je celkem 17 podobných center s 1317 zadrženými podle posledních informací. Ministerstvo spravedlnosti, které má centra na starosti, kritiku odmítá.

Imigrace je v Japonsku stále velmi citlivé téma. Kulturní a etnická homogenita je v Japonsku hluboce zakořeněná, i když se jeho populace zmenšuje a firmy mají dnes problémy s nedostatkem pracovní síly.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.