Australské vojenské lodě se „setkaly“ s čínským námořnictvem v Jihočínském moři

Reuters. Podle informací australských médii se australské vojenské lodě plující oblastí Jihočínského moře setkaly s čínským námořnictvem.  Ministerstvo obrany Austrálie potvrdilo, že tři vojenské lodě byly na cestě do Ho Chi Minova města, ale odmítlo informovat o dalších detailech operace. Australský premiér Malcolm Turbull odmítl věc komentovat.

Televize ABC přinesla informace, že „výměna“ mezi čínskou stranou a australskou stranou byla zdvořilá, ale robustní.  Austrálie vojensky spolupracuje se zeměmi v oblasti Jihočínského moře dlouhá léta.

Čína nyní provedla během uplynulých dnů v oblasti vojenské cvičení, i když o oblast vede územní spory s Vietnamem, Malajsii, Brunejí a Tchaj-wanem. Na tamních ostrovech Čína postavila několik vojenských budov, které jsou vztyčnými body její přítomnosti v oblasti kudy ročně projde zboží v hodnotě 3 bilionů dolarů.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.