Arménie riskuje další nepokoje. Opoziční lídr nebyl zvolen premiérem a vyhlásil kampaň občanské neposlušnosti

Bloomberg.  Arménie riskuje další nepokoje v souvislosti s odmítnutím kandidatury opozičního lídra Nikoly Pašinjana na post premiéra. O vývoji v Arménii, kde pokračují protesty opozice, informuje agentura Bloomberg.

Nikol Pašinjan nezískal podporu vládnoucí Republikánské strany, která má v parlamentně většinu. V úterním hlasování v parlamentě dostal Pašinjan 45 hlasů a celkem 8 hlasů mu chybělo k tomu, aby si zajistit většinovou podporu. Výsledek znamená, že parlament bude o premiérovi hlasovat znovu za týden. Pokud bude i následující pokus neúspěšný, země bude směřovat k předčasným volbám, ale také riskuje nárůst nepokojů.

Podle posledních zpráv agentury Reuters protestující v hlavním města Jerevanu zablokovaly  některé silnice do Jerevanu a cestu na letiště. Jedná se akce, která následují výzvu N. Pašinjana k celonárodní kampani občanské neposlušnosti

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.