Skotská premiérka bude zvažovat nové referendum o nezávislosti

Aktuálně: Skotská premiérka bude znovu uvažovat o novém referendu o nezávislosti. Hned potom až se vyjasní podoba a důsledky Brexitu.

Premiérka Skotska Nicola Sturgeonová bude zvažovat další referendum o nezávislosti, až Londýn nabídne více detailů ohledně Brexitu. Sturgeonová to sdělila v neděli. „Až budeme mít více jasno ohledně dopadů Brexitu a budoucnosti vztahů mezi Velkou Británií a Evropskou unií, potom budu uvažovat znova o otázce načasování referenda o nezávislosti“, sdělila. Skotská premiérka také řekla, že její Národní strana Skotska nebude blokovat hlasování o konečné dohodě o Brexitu, ale že se obává, že různé části Velké Británie budou hlasovat o odlišných výsledcích, podobně jako tomu bylo v roce 2016.

V referendu o Brexitu v roce 2016 Skotsko podpořilo výsledek hlasování, který chtěl, aby Velká Británie zůstala členem EU, a to konkrétně s čísly – 62 % pro a 38 % proti. Sturgeonová potom řekla, že Skotsko si jasně vybralo členství v Evropské unii.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.