„Špinavé“ peníze z Ruska jdou proti britské politice boje proti agresivitě Moskvy

Reuters. Ruské peníze, které jsou uloženy v britských majetcích nebo jsou „proprány“ prostřednictvím City of London, poškozují britskou zahraniční politiku, která se snaží o odpor proti ruské agresivitě. V pondělí to sdělil výbor britského parlamentu.

Britské finanční centrum mělo od roku 1991 výhody z přesunu finančních zdrojů z Ruska. Londýn byl na prvním místě zájmu ruských oligarchů a vysokých úředníků pro vývoz bohatství. Nyní ale tato situace podkopává britskou roli ve vedení politiky, která by bránila ruské agresivitě v zahraniční politice a konkrétně pak Vladimiru Putinovi v jeho snahách o narušení systému postaveného na pravidlech, píše zpráva Reuters.

Výbor mezi jiným doporučil, aby Londýn spolupracoval se spojenci a pomohl znemožnit Rusku vydávání suverénních dluhopisů, které nejsou předmětem sankcí. Tato praxe prý poškozuje možnosti omezovat ruské jednání.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.