Rusko: sankce proti Venezuele jsou kontraproduktivní

„Uvalení sankcí nepomůže vyřešit krizi ve Venezuele. Volby se odehrály v atmosféře nutné k uznání jejich legitimity. Je kontraproduktivní situaci v zemi ještě zhoršovat vyvíjením tlaku a hrozit sankcemi, což je i v rozporu s mezinárodním právem,“ říká náměstek ministra zahraničí Alexander Pankin.

Pankin také vyjádřil politování nad tím, že „globální společenství je do určité míry rozděleno tím, co lze považovat za nezákonné. Víme, že mnoho sousedních zemí přijalo tvrdý postoj. Nechci říct, že jejich postavení není nezávislé, ale je jistě v souladu s tím, co se zamlouvá Washingtonu. To je fakt,“ řekl ruský diplomat.

Limská skupina latinskoamerických zemí a Kanady už dříve oznámila rozhodnutí povolat jejich velvyslance do Venezuely na konzultace. Také uvedli, že neuznají výsledek prezidentských voleb, které se v zemi konaly v neděli.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.