Kancléřka Merkelová na návštěvě v Číně

Úřad spolkové kancléřky. Angelu Merkelovou čekají politické diskuse, ekonomická témata, setkání s umělci a výzkumnými pracovníky. Takový je její program v Číně. Také chce podpořit jadernou dohodu s Íránem a otevřenější obchod.

Ve čtvrtek zavítá do Pekingu a v pátek bude hostem v Šen-čenu.

V Pekingu promluví Merkelová s prezidentem Si Ťing-pchingem a premiéremLi Kche-čchiangem. Mezi další témata budou patřit bilaterální vztahy, rozvoj právního státu v Číně a ochrana duševního vlastnictví.

Spolu s premiérem Li se zúčastní setkání německo-čínského hospodářského výboru.

V pátek poletí kancléřka do Šen-čen na jihu země. Šen-čen přímo sousedí s Hongkongem. Je jedním z čínských center růstu a high-tech, kde je mnoho IT společností.

Spolková kancléřka otevře nové inovační centrum německé obchodní komory. Navštíví také čínskou Start-up společnost a německý Siemens.

Německo je pro Čínu nejdůležitějším obchodním partnerem v EU. Objem obchodů činil v roce 2017 186,6 miliard eur, což představuje nárůst o deset procent oproti roku 2016. Čínský vývoz do Německa byl za 100 miliard eur. Objem obchodů ve výši 86,6 miliard eur šel pak opačným směrem.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.