Trump zrušil summit s Kim Čong-unem

Aktuálně: Donald Trump zrušil summit s Kim Čong-unem. Co napsal v dopise, kde svoje rozhodnutí zdůvodnil?

Server POLITICO přináší plný text dopisu, který napsal prezident Trump severoirskému lídrovi Kim čong-unovi.

„Velice si vážíme Vašeho času, trpělivosti a snahy s výhledem na nedávná vyjednávání a diskuse vzhledem k summitu, o který dlouho usilovaly obě dvě strany a který byl naplánován na 12. června v Singapuru. Byli jsme informováni, že setkání bylo vyžádáno Severní Koreou, ale to je pro nás zcela irelevantní.

Velmi jsem se těšil na setkání s Vámi. Bohužel, vzhledem k obrovskému vzteku a otevřenému nepřátelství, které je obsaženo ve Vašem posledním vyjádření, cítím, že není vhodné, aby se nyní tato dlouho plánovaná schůzka uskutečnila.

Tedy tento dopis slouží k tomu, aby pro dobro obou stran, ale ke škodě světa, vyjádřil, že schůzka v Singapuru se neuskuteční. Vy hovoříte o svých jaderných možnostech, ale naše jsou tak masivní a tak mocné, že se modlím k Bohu, aby nebyly nikdy použity.

Cítil jsem, že mezi Vámi a mnou se vytváří skvělý dialog a nakonec je to jen dialog, který má smysl. Jednoho dne se budu těšit na setkání s Vámi. Mezitím Vám chci poděkovat za propuštění vězňů, kteří jsou již doma s rodinami. To bylo krásné gesto a velice ho oceňujeme.

Pokud změníte názor ohledně tohoto velice důležitého summitu, prosím, neváhejte a napište mi, nebo zavolejte. Svět a především Severní Korea ztratila skvělou příležitost pro trvalý mír, prosperitu a bohatství. Tato ztracená příležitost je skutečně smutným momentem naší historie“

 

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.