Trilaterální rozhovory o plynu mezi EU, Ruskem a Ukrajinou

TASS. Evropská unie chce udržet dodávky ruského plynu přes Ukrajinu, a to dlouhodobě, zní z Bruselu. Místopředseda Evropské komise Maros Šefcović uvedl, že Brusel se bude snažit o udržení dlouhodobého tranzitu ruského plynu do zemí EU přes Ukrajinu.

„Konstruktivní a stabilní spolupráce mezi Ruskem a Ukrajinou v oblasti energetiky je pro Evropskou unii nejdůležitější. V této souvislosti jsem vždy zdůrazňoval, že je třeba pokračovat v dlouhodobém tranzitu ruského plynu přes Ukrajinu do Evropské unie spolehlivě a komerčně životaschopným způsobem, „uvedl místopředseda EK.

„Rozhovory by měly začít co nejdříve, aby bylo možné zhodnotit záležitosti plynárenství důležité pro zúčastněné strany a podívat se na tranzit plynu přes Ukrajinu po roce 2019“, zdůraznil Šefcović.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.