Premiérka Skotska jede do Bruselu kvůli Brexitu

Zpráva dne: Nicola Sturgeonová jede tento týden do Bruselu, aby vyjádřila skotské obavy z odchodu Británie z celní unie a společného trhu. 

Premiérka Skotska Nicola Sturgeonová tento týden navštíví Brusel a bude jednat s evropským vyjednavačem pro Brexit Michelem Barnierem. Sturgeonová se tak chce ujistit, že Evropská unie chápe obavy Skotska, které vedou k oddělení Británie od tohoto ekonomického bloku.

Britská premiérka Theresa Mayová oznámila, že v červnu předloží britskému parlamentu zákon o odchodu z EU, a to těsně před klíčovým summitem s EU. Konzervativní strana je značně rozdělená v názoru na to, zda by Velká Británie měla či neměla zůstat v celní unii s Evropskou unii, či zda by neměla najít možnost nějakého jiného uspořádání.

Sturgeonová se ale nechala slyšet, že vláda by měla v první řadě dbát o pracovní místa a životní standardy obyvatel země, a tedy zůstat ve společném trhu a v celní unii s EU.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.