Soros podpoří kampaň za nové referendum o Brexitu

Zpráva dne: Miliardář George Soros přispěl na kampaň, která má v Británii vyvolat nové hlasování o odchodu z Evropské unie.

Podle slov maďarsko-amerického miliardáře George Sorose během několika dní začne kampaň za nové referendum o Brexitu, napsal web POLITICO. Soros se o tom zmínil v projevu pro think tank Evropské rady zahraničních vztahů v Paříži, jak informoval list The Times. Podle Sorose je Brexit příkladem „teritoriální dezintegrace“ a také příčinou špatného fungování EU. „Největší škody jsou pociťovány právě nyní, kdy je EU stále v existenciální krizi, ale pozornost se obrací k vyjednávaní o dohodě o oddělení Británie. To je pozice, ze které nikdy nevyhrává, ale mohla by se obrátit ve win-win situaci.“, myslí si Soros.

Miliardář podle informací věnoval skupině Best for Britain, která se snaží o nové referendum, 700 tisíc liber. Soros si také myslí, že další referendum by Británii prospělo, stejně jako by britské členství prospělo EU. Skupina Best for Britain má během následujících dnů zveřejnit svůj manifest.

Podle Sorosova mínění potřebuje EU reformu, aby byla atraktivní právě pro země jako je Velká Británie. Celý rozvod Británie a EU se protáhne podle miliardáře asi na 5 let, což je v politice věčnost – „zvláště v dnešních revolučních časech“, dodal.

Ilustrační obrázek: Autor – Harald Dettenborn, CC BY 3.0 de, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=13401693

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.