Soros: obávám se blízkosti nové italské vlády k Rusku

Politicky vlivný miliardář George Soros uvedl svoje obavy z toho, že má nová italská vláda blízko k Rusku. Vztah mezi Salvinim a Putinem dělá Sorosovi starosti, protože Rusko chce Evropu jeho slovy ovládnout.

Miliardář George Soros uvedl, že se velice obává blízkosti nové italské vlády k Rusku. Podle něj je toto onen aspekt, v němž se nachází shoda nové vlády, protože řekli, že jsou ochotni zrušit sankce proti Rusku. Podle Sorose se Putin snaží dominovat Evropě, nechce ji zničit, ale využít ji, protože Evropa má produktivní kapacitu, zatímco ruská ekonomická pod Putinem umí využít jen suroviny a lidi.

Je to velká hrozba, říká Soros a skutečně si dělám starost – je zde vztah mezi Salvinim a Putinem. Nevím, jestli mu Putin platí stranu, ale je to něco, co má italská veřejnost právo vědět, uvedl dále finančník maďarského původu.

Je potřeba vědět, zda je Salvini na výplatní pásce Putina, říká dále Soros. Nový ministr vnitra, Salvini, uvedl, že nikdy žádné peníze z Ruska nedostal, ale řekl, že Putina považuje za jednoho z nejlepších státníků.

Soros se také vyjádřil k otázkám zahraniční politiky. Uvedl, že Trump je ohrožením pro celý světa včetně Ameriky a že nerozumí základům ekonomie. Jedním z negativních aspektů jeho politiky je bankovní deregulace, dát fiskální stimul v situaci, kdy plná zaměstnanost je riziko pro ekonomiku.

Finančník také zdůraznil, že Trump se osvobodil od všech poradců, kteří by mu mohli ukázat jeho chyby v ekonomice, což je velice nebezpečné pro celý svět a největší obětí toho bude Evropa. Soros se proto už nyní těší na volby v tomto roce, které by Trumpa mohly dostat do problémů.

Soros dále řekl, že tím, že Trump odešel z íránské dohody, což byl hlavní Obamův zahraničně-politický úspěch, ohrozil transatlantickou alianci. Ale Evropa to bez USA nezvládne, tvrdí Soros.

Soros také říká, že Trump chce poškodit i Čínu, ale Čína je jediná síla, která může USA odolat. Trump to prý pochopil, a proto chce nyní s Pekingem udělat dohodu.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.