Viceprezident USA pojede do Brazílie a Ekvádoru. Tématem je Venezuela

Reuters. Americký viceprezident Mike Pence pojede do Brazílie a Ekvádoru na konci června. Cílem návštěvy je posílit obchodní a bezpečnostní vazby se zeměmi, které se potýkají s rostoucím počtem uprchlíků z Venezuely. Ti ze země odcházejí kvůli pokračující ekonomické krizi, píše agentura Reuters.

Návštěva Brazílii byla odložena kvůli přípravě jednání se Severní Koreou a z května přesunuta na konec června. Nyní si jako další destinaci vedle Brazílie vybral Pence také Ekvádor. Napětí mezi USA a Venezuelou se zvětšilo potom, co Washington odmítl uznat výsledky posledních prezidentských voleb. Obě země si vyhostily diplomaty.

Podle informací ministerstva zahraničí USA jednal ministr Mike Pompeo v pondělí s ministrem zahraničí Brazílie Aloysiem Nunesem Ferreirou. Obě strany diskutovaly boj proti nadnárodnímu zločinu a bezpečnost. Tématem jednání byla ale také Venezuela.

 

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.