V případě úspěchu v Singapuru Trump prý zvažuje pro Kima pozvání na Floridu

Další summit mezi USA a Severní Koreou by se mohl konat na Floridě už na podzim. Podmínkou je úspěch nadcházejícího jednání v Singapuru.

Americký prezident Donald Trump zvažuje, že by mohl pozvat severokorejského lídra Kim Čong-una na další společný summit do svého sídla v Mar-a-Lago na Floridě. Další summit by se mohl konat už letos na podzim, ale jenom v případě, že by si oba politici na prvním summitu rozuměli.

Historický summit se bude konat v Singapuru, v hotele Capella 12. června. Bílý dům zatím neoznámil další detaily. Jenom to, že se oba státníci sejdou k jednání v 9 hodin ráno 12. června. Pokud všechno půjde dobře, další části jednání jsou naplánovány na odpoledne a snad i na následující den.

Trumpovi bylo doručeno, aby Kimovi v ničem neustupoval během snah tlačit na Severní Koreu, aby summit byl úspěchem.

Spojené státy se snaží o to, aby severokorejský režim denuklearizoval. Ten ale dal najevo, že tak neučiní, pokud nedostane nic výměnou. Pchjongjang navrhuje postupný proces denuklearizace Severní Koreji.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.