Nové vyjednání NAFTA vyžaduje „dostatečnou flexibilitu“, zní z Mexika

Reuters. Mexický ministr ekonomky Ildefonso Guajardo řekl v pondělí, že jediným způsobem, jak znovu vyjednat dohodu NAFTA je „dostatečná flexibilita“, která by snížila rozdíly mezi názory.

Guajardo dále řekl, že Kanada, Mexiko a USA budou během července intenzivně pracovat na tom, aby dosáhly dohody. Dohoda bez jistot, pravidel a mechanismů pro řešení sporů není ale podle mexického ministra smysluplná a neslouží účelu. Šance na dosažení dohody vidí jako vysoké, nicméně záleží to na schopnost každé země být v daném čase flexibilní, uvedl.

Z Bílého domu ale už zaznělo, že Donald Trump chce vyjednat dohody s každou stranou zvláště – tj. dvoustraně. To ale Kanada i Mexiko odmítají.

Ministr Guajardo řekl, že kritika globalizace tu byla už před Trumpem a že je nyní nutné vystavět společné obchodní vztahy nově s ohledem na nové podmínky a názory, které občané vyjadřují poměrně jasně prostřednictvím volebního procesu.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.