Italský premiér Conte je připraven zrušit návštěvu Paříže

La Stampa.  Guiseppe Conte se měl setkat s Emmanuelem Macronem, ale obvinění související s lodí Aquarius ohrozily vztahy, napsal italský deník La Stampa.

Italský premiér Conte je připraven zrušit cestu do Paříže. Obvinění francouzské vlády ohledně jednání s lodí Aquarius, na které pluje 629 migrantů, vedlo k tomu, že Conte je připraven, se souhlasem ministra vnitra Mattea Salviniho, zrušit návštěvu Paříže.

Eskalace před schůzkou začala tím, že mluvčí strany Macrona Gabriel Attal tvrdě řekl, že mu z rozhodnutí italské vlády zavřít přístavy lodi, na které byly ženy a děti, bylo na zvracení.

Macron uvedl, že pozice Itálie je nezodpovědná a cynická. Následně přišel z Itálie protiútok. Nejprve „nebudeme přijímat pokrytecké lekce“, a pak volba, která ještě čeká na potvrzení, (a která by ale byla skandální), že k setkání s francouzským prezidentem nedojde.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.