Železniční odbory ve Francii chtějí pokračovat ve stávce

Reuters. Největší francouzské odbory při železniční společnosti SNCF vyzvaly k prodloužené stávkové akci během července. Chtějí tak protestovat proti velké reformě železniční dopravy, kterou parlament přijal ve čtvrtek. Šéf železničních odborů Laurent Brun potvrdil v rozhovoru pro francouzskou radiostanici Franceinfo, že protesty budou pokračovat v červenci.

Na druhou stranu šéf umírněných odborů CFDT Laurent Berger řekl, že stávky skončí do konce června.  Odbory podle Bergera zváží další možnosti diskuze a mobilizace.

Reforma státem vlastněné železniční společnosti je největší od znárodnění železnic.  Reforma se dotkla statutu železniční společnosti a byla přijata parlamentem.

Všechny francouzské odbory podpořily průmyslovou akci, která zastavila většinu služeb v uplynulých třech měsících. Tato akce má skončit 28. června. Jenom Brun oznámil, že stávka bude pokračovat.

 

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.