Mezi Čínou a USA pokračuje válka slov kvůli obchodu

Reuters. Z čínských médii zní kritika americké obchodní politiky vůči Číně, napsala agentura Reuters. Podle státních médii je Trumpova politika „symptomem paranoidního klamu“ a poškodí hlavně USA. Tato politika prý nesmí odradit Čínu v pokračování její modernizační cesty. Kritická slova zazněla v rámci pokračující války slov mezi USA a Čínou.

Americký prezident v pondělí pohrozil Číně zavedením další várky cel na dovozy z Číny v hodnotě 200 miliard dolarů a ve výši 10 %, pokud Čína zavede cla na americké dovozy v hodnotě 50 miliard dolarů.

Investoři už se obávají toho, že mezi oběma zeměmi vypukne plnocenná obchodní válka, což se projevilo na ceně čínských akcii, ale i na západních trzích. Ve čtvrtek pak čínské ministerstvo obchodu obvinilo USA z toho, že se ve své obchodní politice chovají „náladově“.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.