Ministr zahraničí USA Pompeo smetl ze stolu severokorejské výroky o „gangsterské“ diplomacii

Reuters. Ministr zahraničí USA Mike Pompeo smetl ze stolu severokorejská obvinění z toho, že by při jednání v Severní Koreji používal diplomacii ve stylu „gangster“. Po jednání v Japonsku řekl na tiskové konferenci, že bude dál pokračovat v prosazení jaderného odzbrojení spolu se Severní Koreou.

Podle Pompea se při jednání mluvilo o denuklearizaci a severokorejská strana to neodmítala. Podle něj bude ale cesta kupředu „těžká“ a bude představovat výzvu. „Víme, že se kritici budou snažit minimalizovat naší práci.“, dodal dále.

Někteří členové Senátu USA už vyjádřili svoje obavy a požadují, aby Trumpova administrativa na Severní Koreu dále tlačila.  Reagovali tak na velmi silné výroky ze strany Severní Koreje ohledně posledního jednání mezi USA a Severní Koreou, které Pompeo za USA vedl. Pompeo v Japonsku rovněž řekl, že v Pchjongjangu zaznamenal pokrok a znovu zopakoval, že USA jsou připravené bránit Jižní Koreu a Japonsko.

 

 

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.