Odvolací soud v Brazílii zrušil rozhodnutí o propuštění Luly da Silvy z vězení

Reuters. Soudce brazilského odvolacího soudu zrušil rozhodnutí jiného brazilského soudce o propuštění bývalého prezidenta země Luize Ignacia Luly da Silvy z vězení.  Soud rozhodl, že by měl být Lula propuštěn na svobodu, aby měl stejné podmínky pro volební kampaň jako jiní kandidát a v době, kdy čeká na odvolání. Nicméně odvolací soud to zamítl na žádost prokuratury.

Lula je nyní ve vězení za korupční případ a čelí ještě dalším šesti případům obvinění z korupce. Bývalý prezident vinu odmítá.

Kampaň prezidenta je ale velmi nejistá, protože se čeká na rozhodnutí volebního soudu o tom, zda Lula bude připuštěn k volebnímu klání jako kandidát. Podle předvolebních prognóz zatím suverénně vede a byl by zvolen potřetí do úřadu. Nicméně brazilské zákony zakazují kandidovat politikům, kteří byli odsouzeni za nějaký zločin, a to v zákonné lhůtě 8 let od uplynutí trestu.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.