Rakouský ministr vnitra Kickl: Od Bavorska nevezmeme ani jediného uprchlíka. Tečka.

Rakousko posílí kontrolu svojí jižní hranice, aby se tlak postupně posunul dál směrem k vnějším hranicím EU.

Herbert Kickl také uvedl, že se v budoucnu posílí kontroly na jižní hranici, aby se tlak posunul dál.

Německý ministr vnitra Horst Seehofer uvedl, že chce vracet uchazeče o azyl a tím si vynutit dohodu o zpětném přebírání uprchlíků s Rakouskem. Ale rakouský ministr vnitra Kickl tvrdí, že prostě a jednoduše nepřijmou nikoho, za koho nejsou odpovědni. Tečka. Informuje tak rakouský list Kurier.

Kickl uvedl, že se konaly dva rozhovory se Seehoferem. Dvakrát prý slíbil, že žádné uprchlíky zpátky posílat nebude. Nyní povede Merkelová rozhory s Itálií a Řeckem. Kickl k tomu znovu uvádí, že ani za sto let nepodepíše žádnou dohodu, která by šla k tíži Rakouska.

Pokud Německo zavede přísnější kontroly, pak bude i Rakousko reagovat. Kickl naznačil, že zvýší intenzitu kontrol na jižní hranici. Čímž odlehčí Rakousku i Německu. Budou tlačit dál, aby se konečně dostali tam, kam problematika patří: na vnější hranici EU.

Zřízení tzv. azylových platforem v severní Africe může „ve střednědobém horizontu“ vyjít, když budou všichni tahat za jeden provaz. Podle Kickla je zásadní, aby v těchto centrech nemohly být podávány žádosti o azyl, jinak zase začnou pracovat pašeráci. A stejně tak tyto platformy nemůže provozovat EU, ale země severní Afriky musí být za to samy odpovědné, i když dostanou finanční pomoc EU.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.