Tři ministři vnitra v Innsbrucku: Kickl, Seehofer a Salvini si rozumějí

Všichni tři politici se shodli na tom, že na území EU by nikdo neměl mít možnost podávat žádost o azyl.

Ministři vnitra Rakouska, Itálie a Německa se sešli v Innsbrucku. Shodli se na azylové politice. Ale Horst Seehofer tím zase do hry vrací sólo opatření, píše ARD Tagesschau.

Na začátek setkání nechybí policisté ve špalíru i dechovka. Demonstrace vlasteneckého pocitu i jistoty hned na úvod.

Hostitel Herbert Kickl uvedl, že tato kooperace ochotných se přemění v kooperaci akčních.

Seehofer se přidal s tím, že jsou zcela ve shodě a že v Evropě se v oblasti migrační politiky v minulých týdnech ledacos pohnulo kupředu.

Všichni tři se také shodli na společném cíli: v budoucnosti nemůže být možné, aby se někdo dostal na evropskou půdu, když nemá nárok na ochranu. Uvnitř EU už vůbec nemá být možné podávat žádosti o azyl.

Seehofer si pochvaloval Mattea Salviniho. Uvedl, že bez účinné ochrany vnějších hranice, bez sběrných táborů před dveřmi EU, které se nyní nazývají vyloďovací centra, není možné zvládnout problémy tzv. vnitřní migrace.

Ohledně tématu, co se provede s uprchlíky na německé hranici, kteří již podali žádost o azyl v Itálii má být uzavřena dohoda 19. července, kdy se experti znovu sejdou. Seehofer doufá, že se ministři shodnou do začátku srpna. Seehofer navíc potvrdil, že on sám si také myslí, že evropská řešení jsou ta nejlepší, ale ta musejí být také účinná. Čím méně se evropsky společně podaří, tím důležitější jsou národní opatření.

Tagesschau k tomu uvádí, že to před schůzkou všech 28 zemí znělo jako výhrůžka.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.