Macron slibuje, že v „nové fázi“ bude více spolupracovat s odbory

Reuters. Francouzský prezident Emmanuel Macron řekl francouzským odborům, že jeho druhý rok v úřadě bude počátkem „nové fáze“, ve které bude s odboráři více konzultovat. V uplynulém roce je více méně ignoroval, píše Reuters.

Macron přiznal, že v uplynulém roce jednal rychle a že se snažil odblokovat určité situace. Omlouvat se za svoje rozhodnutí nebude. Novinářům to řekl po jednání s Macronem Francois Asselin, šéf odborů CPME. Podle Asselina Macron řekl dále že: „Nyní vstupuji do nové fáze, ve které se budu více spoléhat na sociální partnery.“

V uplynulých měsících Macron spustil lavinu, která se týkala reformy pracovního zákona a dalších kroků, které kritizovaly právě francouzské odbory.

Prezidentova agenda zahrnuje další na byznys orientované reformy, včetně změn v pojištění v nezaměstnanosti nebo penzijní reformu. Macronův rating během této doby propadl, je považován za „prezidenta bohatých“ a je nyní pod tlakem brát větší ohledy na levicově smýšlející voliče.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.