Po summitu v Helsinkách se v USA mluví o dalším potrestání Ruska a projevení podpory tajným službám

Reuters.  Americký prezident Donald Trump čelí doma politickému hněvu a kritice za svůj summit s prezidentem Ruska Vladimirem Putinem. Kritikům vadí, že Trump nedokázal Rusko učinit zodpovědné za vměšování do amerických voleb v roce 2016.

Někteří američtí poslanci v Kongresu už mluví o potrestání Ruska a o projevení podpory americkým zpravodajským službám.

Trump svoje četné kritiky šokoval tím, že na tiskové konferenci v Helsinkách nekritizoval ruské vměšování do amerických voleb, a to v rozporu s výsledky vyšetřování amerických zpravodajských služeb. Na Trumpa se snesla kritika také ze strany Republikánů za to, že „poškodil americkou zahraniční politiku.“

Několik kongresmanů už navrhuje rezoluci, která by podpořila americké zpravodajské služby. Senátoři se zase chystají na posílení sankcí proti Rusku, i když není jasné, zda k tomu najdou patřičnou podporu napříč Senátem a Sněmovnou reprezentantů.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.