Čekání na Putina. Ruský prezident se skoro vždy opozdí

Jak vypadá statistický přehled pozdních příjezdů a čekání na ruského prezidenta. Kdo na Putina čekal nejdéle a kdo nejkratší dobu?

Ruský prezident Vladimir Putin je známý tím, že nechává světové lídry čekat. Německý web Statista přináší přehled významných politických osobností a hlav států, kteří museli na Putina mnohdy několik hodin čekat.

Od roku 2003 přijel ruský lídr pozdě na četná významná setkání s hlavami států, hodnostáři a prominentními úředníky.  Ani papež Fantišek nezůstal ušetřen Putinových chabých „časových kompetencí“ a byl na něj nucen čekat 50 minut. Donald Trump se stal posledním politikem, který na summitu v Helsinkách zažil „čekání na Putina“ v délce 45 minut.

Německá kancléřka Angela Merkelová čekala v roce 2014 neuvěřitelné 4 hodiny a 15 minut. Na druhém místě se umístil roku 2012 ukrajinský prezident Viktor Janukovyč se 4 hodinami. Naopak nejlépe ze všech dopadla britská královna Alžběta II., ta čekala pouze akademickou čtvrhodinku.

Infographic: Putin Likes To Keep Other World Leaders Waiting | Statista

Více infografiky najdete na Statista

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.