Trump znovu šokuje: zve Putina do Bílého domu

AP. Nehledě na vlnu kritiky americký prezident Donald Trump pozval po summitu v Helsinkách ruského prezidenta Vladimira Putina na podzim na návštěvu Bílého domu.

Podle agentury Associated Press by pozvání Putina do Bílého domu představovalo „dramatické zvětšení legitimity“ ruského lídra, který je, jak agentura píše, „dlouho Západem izolován“ kvůli aktivitám na Ukrajině, v Sýrie a jinde a o kterém se věří, že zasahoval do prezidentských voleb v USA v roce 2016. Žádný ruský prezident nenavštívil Bílý dům skoro 10 let.

Tiskový mluvčí Bílého domu ve čtvrtek sdělil, že poradce pro národní bezpečnost John Bolton byl pověřen pozváním Putina a že jednání o tom už je v běhu. Trump před tím tweetoval, že se těší na další setkání s ruským prezidentem. V dalším tweetu napsal, že problémy s Ruskem jsou všechny řešitelné i přes rozdílnou míru složitosti.

Kreml na informaci o pozvání zatím nereagoval.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.