Ortega: Předčasné volby by situaci v Nikaragui zhoršily

Reuters. Nikaragujský prezident Daniel Ortega v pondělí řekl, že předčasné volby by zemi přivedly do nestability. Během protestů v posledních týdnech, proti nimž zasáhla vláda, zemřelo asi 300 lidí.

Hlavní obchodní lobby a další skupiny prezidenta vyzvaly, aby svolal předčasné volby. Ty pravidelné se mají konat v roce 2021. Ortega v rozhovoru pro televizi Fox News odmítl, že by on a jeho žena Rosario Murillo, toho čas viceprezidentka země, chtěli založit politickou dynastii. Volby v roce 2021 jsou podle něj na pořadu dne. Ortega řekl, že předčasné volby by situaci v zemi zhoršily, a to z hlediska stability a bezpečnosti.

V dubnu 2018 v Nikaragui došlo k protestům proti chystané reformě sociálního zabezpečení. Ortega reformu odvolal, ale protesty potlačil silou. To potom vyvolalo další vlnu protivládních protestů.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.